Киевская Русь
Шануємо традиції, оберігаємо сьогодення,
творимо майбутнє
                        

Добровільне страхування будівель та квартир позичальників

Договори добровільного страхування будівель та квартир, які є предметом застави при кредитуванні, укладаються з метою мінімізації ризиків банку, що надає кредит (заставодержателя) та захисту майнових інтересів позичальників (заставодавців) у разі настання страхового випадку.

Страховим випадком за договором страхування будівель та квартир позичальників є матеріальний збиток – пошкодження або загибель застрахованого майна, що сталися внаслідок:
  • дії вогню, викликаного пожежею, ударом блискавки, вибухом, аварією електромережі, підпалом, падінням пілотованих літальних апаратів, їх частин або вантажу, який вони перевозять;
  • стихійних явищ – зсуву , обвалу або просідання ґрунту, бурі, урагану, тайфуну, смерчу, землетрусу, повені, граду, селю;
  • залиття – раптового і непередбачуваного впливу води і/або інших рідин (в тому числі і внаслідок повені).

Договір страхування може бути укладений від усіх трьох ризиків, у поєднанні вогневих ризиків з ризиками стихійних явищ або тільки від ризиків стихійних явищ. Можливим також є страхування будівель від повного знищення внаслідок дії будь-яких із вказаних ризиків.

СК «Київська Русь» (страховик) приймає на страхування майно, що є забезпеченням кредиту (заставне майно) і яке належить позичальнику (страхувальнику) на правах власності, а саме:
  • квартира, до складу якої входять житлові кімнати, передпокій, коридори, кухня, ванна та туалетна кімнати, внутрішньоквартирні сходи, балкони, лоджії, вбудовані шафи та антресолі;
  • будинок або його частина.

Вигодонабувачем за договорами добровільного страхування будівель та квартир позичальників є фінансова установа – заставодержатель.

Страхова сума визначається за згодою сторін, але не може перевищувати вартості будівлі або квартири за ринковими цінами, що склались у даному регіоні (селі, місті) на день укладання договору страхування.

Мінімальна страхова сума за об’єктом страхування становить 20 тисяч гривень.

За бажанням позичальника може бути встановлений ліміт відповідальності страховика за пошкодження або загибель коштовних елементів оздоблення та додаткового обладнання будівлі або квартири.

При встановленні ліміту відповідальності страховика за пошкодження або загибель коштовного оздоблення застосовується підвищувальний коефіцієнт при розрахунку страхового тарифу.

У разі пошкодження або знищення елементів обладнання та оздоблення квартири або будівлі, збиток визначається у розмірі вартості його звичайного ремонту із використанням матеріалів вітчизняного виробництва. Якщо при укладанні договору страхування встановлена вартість коштовного оздоблення, то вартість ремонту оздоблення, що відшкодовується страховиком, встановлюється виходячи із встановленої вартості оздоблення одного квадратного метра площі квартири або будівлі.

Страховий тариф – це розмір страхового внеску (плати за страхування), визначений у відсотках від страхової суми.
 
До основних чинників, від яких залежить розмір страхового тарифу, належать:
  • перелік ризиків, прийнятих на страхування;
  • період страхування
  • розмір франшизи (частини збитків, що не відшкодовується)
  • вік та тип будівлі
  • матеріали перекриття та покрівлі
  • наявність засобів пожежогасіння та боротьби з крадіжками.

Період страхування може становити від одного місяця до одного року.

Договір страхування набуває чинності з дня надходження визначеної у договорі суми страхового платежу на рахунок страховика.

Здійснення страхової виплати проводиться після того, як остаточно встановлені причини настання страхового випадку та розмір збитків.
Страхове відшкодування виплачується у межах страхової суми, виходячи з розміру прямих матеріальних збитків, заподіяних внаслідок втрати або пошкодження майна.

В разі повної втрати предмету застави внаслідок страхового випадку, або за наявності простроченої заборгованості позичальника за кредитним договором, страховик відшкодовує у першу чергу збиток заставодержателя – вигодонабувача.

При страхуванні будівель та квартир в СК «Київська Русь» діє система знижок, яка передбачає зменшення розміру страхового платежу на наступний період страхування, за умови відсутності страхових виплат у попередньому періоді.

В офісах компанії  ви маєте можливість отримати додаткову інформацію та укласти договір страхування.
Укр

ПрАТ "СК "Київська Русь"

Солом'янська площа, 2, оф.703
тел./факс (+38) 0 44 248 81 76
e-mail: krus@krus.kiev.ua