Киевская Русь
Шануємо традиції, оберігаємо сьогодення,
творимо майбутнє
                        

Добровільне страхування наземного транспорту

СК «Київська Русь» (страховик) укладає договори добровільного страхування наземного транспорту з юридичними особами (страхувальниками) з метою відшкодування їм матеріального збитку, що може виникнути у разі настання страхового випадку.


Страховими випадками за договором страхування наземного транспорту є пошкодження або знищення автотранспортного засобу внаслідок:
 • дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)
 • стихійних лих (повені, бурі, буревію, смерчу, цунамі, шторму, зливи, граду, обвалу, лавини, зсуву, виходу ґрунтових вод, паводку, селю, удару блискавки, просадки ґрунту, землетрусу), падіння предметів (дерев, льоду тощо), нападу тварин, а також пожежі чи вибуху в автотранспортному засобі
 • протиправних дій третіх осіб
 • незаконного заволодіння транспортним засобом (угону або викрадення автотранспортного засобу).

Договір страхування може бути укладений як за повним переліком ризиків («повне КАСКО»), так і за комбінаціями окремих ризиків. При цьому, ризик незаконного заволодіння страхується тільки разом із ризиком ДТП.

СК «Київська Русь» приймає на страхування мотоцикли, легкові автомобілі та мікроавтобуси, термін експлуатації яких з моменту випуску заводом-виробником не перевищує 10 років, а також вантажні автотранспортні засоби, причепи до них та автобуси з терміном експлуатації до 15 років на момент укладення договору страхування.

Страхова сума визначається за згодою між страховиком і страхувальником, виходячи з дійсної (оціночної) вартості транспортного засобу. Транспортний засіб може бути застраховано:
 • на повну вартість. При цьому страхова сума дорівнює дійсній (оціночній) вартості транспортного засобу на дату укладення договору страхування
 • на суму, що є часткою від повної вартості. У такому випадку збитки відшкодовуються пропорційно співвідношенню страхової суми до дійсної (оціночної) вартості транспортного засобу.

Договір страхування може бути укладений як на користь страхувальника, так і на користь іншої особи – вигодонабувача, визначеної страхувальником.

Договір страхування укладається тільки за умови власної участі страхувальника у відшкодуванні збитків з встановленням безумовної франшизи, у відсотках від страхової суми або в абсолютному виразі.

Договір страхування набуває чинності з дня надходження визначеної у договорі суми страхового платежу або її частки (якщо у договорі обумовлена можливість сплати страхового платежу частинами) на рахунок страховика.

Страховий тариф – це розмір страхового внеску (плати за страхування), визначений у відсотках від страхової суми.

До основних чинників, від яких залежить розмір страхового тарифу, належать:
 • тип та марка транспортного засобу (ТЗ)
 • термін експлуатації ТЗ
 • місце зберігання ТЗ
 • кількість та водійський стаж осіб, що допущені до управління ТЗ
 • наявність та тип пристроїв, що перешкоджають викраденню ТЗ
 • розмір франшизи
 • територія страхового покриття.

Період страхування транспортного засобу може становити від одного місяця до одного року.

Зберігання транспортного засобу в нічний час на стоянці, що охороняється не є обов’язковою умовою договору страхування!

У разі настання страхового випадку в результаті дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) страхувальник зобов’язаний надати страховику довідку Державтоінспекції України (або аналогічної служби, якщо така подія трапилася за межами України) про ДТП.

У випадках пошкодження лакофарбового покриття, декоративних елементів кузова, скла, приладів зовнішнього освітлення, дзеркал внаслідок попадання каміння/предметів, якщо відсутні інші пошкодження, дана умова не є обов`язковою після погодженням із страховиком.

Здійснення страхової виплати відбувається на підставі висновків товарно-дослідної експертизи або згідно рахунків СТО (за вибором страховика), у строки вказані у договорі страхування.

Збитки відшкодовуються з урахуванням або без урахування зносу транспортного засобу. Ця умова попередньо визначається у договорі страхування.

В офісах компанії  ви маєте можливість отримати додаткову інформацію та укласти договір страхування.
Укр

ПрАТ "СК "Київська Русь"

Солом'янська площа, 2, оф.703
тел./факс (+38) 0 44 248 81 76
e-mail: krus@krus.kiev.ua