Страхування сільськогосподарських тварин
Страхуванням покриваються всі необхідні і розумні витрати для порятунку застрахованих тварин і зменшення можливих збитків.
Страхові ризики
Сільськогосподарські тварини страхуються на випадок:
- загибелі або падежу від хвороб (не поширюється на молодняк) чи стихійних лих (злива, обвал, удар блискавки, буря, ураган, град, землетрус), від нещасних випадків (дії електричного струму, замерзання, удушення, отруєння травами, укусу змій чи отрутних комах, утоплення, потрапляння під транспортний засіб, потрапляння в ущелину та ін. травматичні ушкодження);
- вимушеного забою тварини, якщо вона травмована в результаті нещасного випадку і це робить неможливим її подальше використання; також якщо вимушений забій (за розпорядженням фахівця ветеринарної служби) пов’язаний із заходами для боротьби з епізоотією чи невиліковною хворобою, що також виключає подальшу можливість використання тварини;
- крадіжки або протиправних дій третіх осіб.
Об’єкти страхування
На страхування приймаються:
- велика рогата худоба, вівці, кози і хутрові звірі після досягнення ними шестимісячного віку;
- коні, віслюки і мули – після одного року;
- свині, кролі і домашні птахи яйценосних порід – чотирьохмісячного віку;
- птахи у господарствах, що спеціалізуються на вирощуванні бройлерів – одномісячного;
- молодняк свиней, хутрових звірів, кролів, домашніх птахів, великої рогатої худоби, овець, кіз, коней, що не досягли віку, зазначеного вище;
- високоцінні племінні тварини;
- родини бджіл.
На страхування не приймаються хворі, виснажені тварини, а також ті, що знаходяться в місцевості, де оголошений карантин (крім тварин тих видів, що не сприйнятливі до даного захворювання).
Страхова премія (тарифи), франшиза та інші умови страхування
Страховий тариф складає від 0,5% до 5% від страхової суми, в залежності від страхового покриття, термінів страхування, місцезнаходження, умов утримання тварин, що страхуються, та інших умов страхування. Також договором страхування може бути передбачена франшиза (визначена частина збитків, що не відшкодовується Страхувальнику), що може бути відображена як у відсотках, так і в абсолютному розмірі.
Для визначення страхової суми, страхового тарифу, франшизи, інших умов страхування і укладення договору страхування необхідно заповнити опитувальний лист затвердженої форми і надати довідку ветеринарного лікаря про стан здоров’я череди (тварини) за останні 3 роки.
Страхувальники, що протягом двох років без перерви страхували сільськогосподарських тварин на суму не менше дійсної вартості, не одержуючи при цьому страхових виплат, мають право на одержання знижки при подальшому страхуванні.
Істотні знижки надаються при страхуванні великої кількості сільськогосподарських тварин.
В офісах компанії ви маєте можливість отримати додаткову інформацію та укласти договір страхування.